نه به زیتون و نه به قلم

 هی با انصاف ،

 وعده ی آب ، شراب ،  انار و  پرنده  ، نمی خواهم. حتی رویای سبزه و خواب و خلوت و خانه و همسایه.

 همین یک زیتون تلخ ،  حوالی این زمین، کافی ام  است، کنار آتش امشب ،نرسیده به نور بی جهت هر صبح ، تکرار کنم این گناه

 نه بسته ام به کس دل

نه بسته کس به من دل

چو تخته پاره بر موج

رها رها رها من

 

ز من هر آن که او دور

چو دل به سینه نزدیک

به من هر آن که نزدیک

از او جدا  ، جدا من

 

نه چشم دل به سویی

نه باده در سبویی

که تر کنم گلویی

به یاد آشنا من

 

ستاره ها نهفته

در آسمان ابری

دلم گرفته ای دوست

هوای گریه با من

هوای گریه با من

 

/ 29 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

رها رها رها ... هوای گریه با من ... گریه هم دلش رهایی می خواد ............ [گل]

زاویه

سلام خانم ثابتی لذت بردیم از این همه تفسیر و چه آسان می شود در نگاه تو تفسیر شد و برای این سطرها دلیل به ایه !!!

حامد

1- کتاب دو نیم شده را هم خواندم. نمی دانم چطور فضای نوشته هایت اینقدر ماندگار است. مثلا هنوز ماجرای زنی که به جاده می زد و در خانه پیرمردی در روستایی می رفت و سیاهی اثر پوست گردوها روی دستانش هنوز یادم نرفته هیچ، گهگاهی به سراغم می آید! 2- راستی مگر شما هم زبان و ادبیات انگلیسی خوانده اید؟ این را از روی کتاب سبز رنگی که three days to see را از آن خواندید حدس می زنم. همان English Through Reading به یاد ماندنی خودمان. 3- چرا در برابر مطلب جدیدم گفتید سکوت می کنید فقط؟!

افرا و پاییز

داستان قبلی را دوست داشتم . به نظرم بیشتر از اینکه پلیسی باشد مارکزی است! ضمنن ممنون از اصلاح دیکته هایم! ولی راستش تا حدودی خودم اینطور نوشته بودم تا عوارض جانبی وراجی به سبک صدا و سیمارا نشان بدهم!

مینو نصرت

زمان آن رسیده است که دوست داشتن صدای نغز عاشقانه ای شود که از گلوی گرم تو طلوع می کند بیا کنار پنجره . . . رضا براهنی

کارگاه نمدمالی

مایک وقتی میامدیم صفحه تان به ضرب وزورکه بازمی شدمطالبی ازقرون ماضی میاوردوماباخودمی گفتیم همین هاهستند به روزشده ها ولذاافاضاتمان(اضافات؟) راآنجاها می ریختیم ولی خب گویی نبایدهرجایی ریخت ...تصدقتون شاهزاده مااین چیزهاراکه میدانیدحالیمان نمی شود!فقط چرندیات خودمان رامی فهمیم وحالانمی دانیم میان این چرندیات شمابه چه کارمان می اییدکه زدیم ترتیب لینکتان رادادیم[چشمک]...به روزهم هستیم

پابرهنه تاماه

سوارخواهدآمد،سرای رفت و روکن / کلوچه بر سبد نه،شراب درسبوکن / زشست وشوی باران،صفای گل فزون تر: / کنارچشمه بنشین، نشاط شست وشوکن /.../ / سحر، که حکم قاضی رودبه سنگسارت، / نماز عاشقی رابه خون دل وضوکن....حرف دیگری نیست!

شاپرک

درود شاعر دارم در چیزی شبیح درخت جوانه می زنم با احترام لینکتون کردم و به روزم [خداحافظ]

شاپرک

درود شاعر خیلی ها مرا به خاطر این صفحه بازخواست می کنند که چرا اینقدر کودکانه در این فضا به سر می برم؟ ولی یک چیز مرا نمی تواند قانع کند که از این طرح ها و نقش ها که برا ی خودم سالهاست راه انداخته ام دوری کنم دوست من ... وقتی دور دنیایت را با مداد های رنگی و خط خطی های کودکانه طرح بزنی دیگر کسی تو را زیاد موآخذه نمی کند انگار داری فرار می کنی ..مثل من که دارم فرار می کنم از خودم ..از آدم ها ..و در کودکانه هایم غرق می شوم .. انتظار از وقتی گریستن آموختم آویزیه ی گوشم شد و امروز سیاه مشق هایم ادامه ی گریستنم می شوند در پناه بارانی که این روزها امان چشم های خواب آلود درختان شمال را ربوده ... سپاس از اینکه برای من ِ حقیر و نوشته ی کوچکم وقت گذاشتید [خداحافظ][گل]