امروز تا بشود اتفاق

       

          تا بشود  8:10  و خورشید برود و از شب کمی بگذرد و مطمئن شوم امروز هم مثل همه روزها گذشته و افتادن اتفاق از خود اتفاق محال تر است و باورم شود که این باورانه ترین حقیقت است که من دارم به سرعت به آن حفره عمیق نزدیک می شوم که اگر اتفاقی از آنجا آبی بگذرد درخت تاکی سبز می شوم که انگورهایم هر سی سال یکبار شیرین می شود.

دارم برای که می نویسم؟

       خوب! برای افرا و پاییز. برای محسن. برای شیما. یا برای نسترن؟ فرزانه یا مجید جان دفترچه ممنوع. برای علی حیدری، کاظمی یا برای رهگذر. نازلی ، فائزه که نگرانشم ویا پوپک که بوی دوست داشتنش روی شاخه یاس غنچه کرده... یاشار . ناریح .... ذهن عریان یا مهدی حریق باد.. مهدی شکارچی. ناهید . امید. امید. یا سوسن. برای خلود ، ساتی یا کلاغ؟ لیلا ...سارا ، سنجاب ، مریم ... تاتوره.. ممزی.. یا بروم کمی بالاتر مهرداد فلاح ... سعید دارایی ... افشاری، نیکبخت یا آقای حسنی.

برهود . رحمان طلب یا سپیده اکنون و سلام زندگی... ایوبب ، طاهر رهبری یا موسوی ...

من تا چند اسم را می توانم بخاطر بسپرم و تا چند اسم را می توانم در ساعت 8:20 بیاد بیاورم. فیوریت من گنجایش چند اسم دارد. قلب من چقدر می تواند میان پرنده ها برای آدمها جا باز کند؟چطور می توانم بگویم متاسفم که بعضی اسمها را ننوشتم که شاید در بین آنها عزیز ترین مخاطبم نشسته است.

یکبار دیگر اولین نوشته ام را خواندم.

        " ....  مهمترین حرف من این نیست. مهمترین حرف من دلیل درست کردن این وب لاگ است. یادم می آید هوا خیلی سرد شد. من منقرض شدم.... هیچوقت سرما تا عمق جانم ریشه نکرد. خوب موجودی هم که چیزی تا عمق جانش ریشه نکند  ؛ خیلی زود از هستی ریشه کن می شود. .... من حرفهای زیادی با شما دارم. شما که سوسک یا مورچه نیستید ؟ هستید ؟

    امروز بر خلاف روز های دیگر مخاطب متن برایم مهم نیست.

مهم من هستم که از خواب بیدار شده ام . و بعد از آزمون کوتاه این جهان پا به حیات دوباره می گذارم. از او که گم شده خواهم گفت اردک   ؛  خواب و تنهایی. از هزار سال پیش میگویم که زمین پر از خالی من بود و از خالی دنیای امروز شما که از وجود من پر. ...

 ..... منتظرم باشید. من قصه نویسم. بعد از آزمونی کوتاه خودم می شوم.  دیر شده . خیلی دیر. اما ما با هم جبران می کنیم. دستتان را می فشارم ولی نه آنقدر که از درد فریاد بکشید. آنقدر به نرمی فشار می دهم که بخواهید همیشه به شاخه خشکیده دستم پیوند بخورید. "

 می بینید  به حرف خودم عمل نکردم. شما برایم مهم شدید. دوست داشتنی .همین باعث شد دوباره ساکت شوم. دست هایتان را با اینکه خیلی دوست دارم رها می کنم. اما همچنان دوستتان دارم. این رها کردن پشت کردن نیست. سر در گریبان بردن است. یک حس درونی . میخواهم  فقط گاهی قصه بنویسم. شاید تا مدتی هر چه دلم خواست بنویسم. مثلا اینکه الان ساعت 8:35 دقیقه شده و من چند هزارمین جمعه ام را مثل همه جمعه ها  باز از سر گذراندم . هر چه فکر کردم قصه طاهره خانم و محمود آقا از یک صفحه بیشتر نشد و هر چه دعا کردم هوا ابری شود ، نشد و دیگر هم آنقدر عاشق نبودم که برای ترس از گفتن  " دوستت دارم " شعر بگو یم و گریه کنم.

.

.

.

 حالا 8:45 دقیقه شده. در فاصله این خط تا خط بالا ، تکیه به نقطه ها ،فقط فکر کردم. چند تایی آلبالوی ترش خوردم. یک چایی بدون قند. تلخ. تلخ. طعمی که دوستش دارم. طعم برگهای درخت بی میوه من .چایی سیاه. توی آب ،به رنگ شراب. می گویم ثابتی داری کامیون متن ات  را به ته دره می اندازی.... ( اینطور نیست ؟ نظر شما چیه ؟) مهم نیست !!! بایداتفاقی بیفتد. حتی به قیمت نادیده گرفتن آن نوع نوشتنی که دوستش دارم.

.

فکر می کنم جمعه دیگری بشود. شد. ساعت 9:10 است. دارم می خندم. 01.gifخودم جلوتر از همه به بازی که شروع کردم دعوتم . شاید... شاید ... صفحه دوم محمد آقا و طاهره خانم نوشته شود. شاید ، شاید بارون بیاید و من بتوانم در شعری دیگر بگویم:

 " همیشه نبودنت را دوست تر دارم ".

 

/ 57 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
به روز شدگان

دوستان اگر مایل بودند می توانند به روز کردن وبلاگ های ادبی را در قسمت نظرات این وبلاگ درج نمایند. تا هرکسی مایل بود، از طریق این وبلاگ، از وبلاگ های به روز شده مطلع شود و بخش اعظمی از نظرات یک صفحه یا شعر جدی را کامنت بروزرسانی اشغال نکند. در ضمن با هر روز مراجعه به این وبلاگ می توانید از بسیاری از وبلاگ های بروز شده مطلع شوید و از دیگر سو می توانید فقط با گذاشتن یک کامنت بسیاری را از بروز رسانی وبلاگ خود مطلع کنید. در صورت لینک کردن این وبلاگ ، اطلاع رسانی فرمایید تا متقابلا لینک نهاده شود.

روح انگيز

سلام دوست من، اگر گمشده اي داري، اگر به دنبال راه رهايي و نجات مي گردي، اگر مي خواي تا آخر دنيا خوشبخت باشي، به وب لاگم سر بزن و داستان رو ددونبال كن. وب لاگ قشنگي، داري حتما بهم سر بزن.

رهگذر

سلام ديروزترها بدنبال- سرگذشت- نازنينی بوديم که همگام با قلمت در هزارتوی آن چهارديواری با تو بود . درست در ميانه های همين زمان . زمانی که امروز به مخاطب بخشيدی . اين چرخش- معنايی نه از اين است که تو راقمی و ما نظاره گر اين مرقومات . بل اين اتفاق . اتفاقی است که در ميانه های چند خط بارها افتاد و بارها خاست . آنروز خاستنش اتفاق به شمار نيامد و امروز فرودش اين نام گرفت که از او ياد کردی . بدرود ( رهگذر )

سپیده

حسی که آروم آروم با خوندن کلماتت زير پوستم رخنه ميکنه و ميره جلو و جلوتر!....مهارتی عجيب می خواد!کلمات رو جوری کنار هم چيدن که اينقدر هوشمندانه يه راست برند سراغ سلولهايی که به دل ....به حس...وجوديت ميدند!...و تو اين مهارت رو بلدی !..... ای کاش اسمت رو ميدونستم تا مجبور نبودم خانوم ثابتی خطابت کنم...دوست داشتم صميمانه تر می خواندمت!... دوست داشتنی هستی شدید و غریب! ....

فرزانه (دخترك كولي)

سلام ....هر چی نگاه کردم غير از خودم فرزانه ی ديگه ای نديدم.... اگه منم.؟ من شيفته ی نوشته هاتم ... کاش همونطوری مبهوت کننده و مرموز بنويسی.....انقدر که چند باره بخوانمت!

ط

من برگشتم. با يک داستان کوتاه. اميدوارم از من بهتر باشی

رضا افشاري

بوی تازه ای از در و دیوار این وبلاگ به مشام میرسه بوی یک اتفاق . و نه از اون دست اتفاقاتی که بخواد این چند سطر رو شبیه فیلنامه های هندی جلوه بده این اتفاق خوشایند برای قلم حریص یک نویسنده ضرورت محسوب میشه. قلمی که هر مختصات از پیش تعیین شده ای رو میشکنه و عقیم ترین لحظه ها رو آبستن یک واقعه میکنه . شان نوشتن برای این قلم مفهوم تازه ای پیدا کرده این قلم این جسارت رو پیدا کرده از منزل محمود آقا و طاهره خانم سر در بیاره ولو به اندازه نوشتن یک صفحه,قلمی رو حس میکنم که بی قید و بی قلاده در کوچه و خیابون این شهر قدم خواهد زد تا هزار و یک سوژه مغضوب نوشتن رو از ولا الضالین به بسمه اللهی دوباره برسونه . بسمه الله خانم نویسنده ((مفهوم این بسمه الله این نیست که قراره اینجا آیه ای نازل بشه))

فرزانه (دخترك كولي)....حلزونه خانه به دوش

من چند باره خواندمت....البالوی ترش نخورده ُدهانم جمع شد...ساعت از ۴ هم گذشت اين يعنی به چای شيرين نزديک ميشوم.نميدانم چندمين روز است که با نوشته ت شروع ميکنم ُتا نوشتنم بيايد....من به نوشته هاييم که مثل توست ميگويم سبک خانم ثابتی! واين را از چشمان مخاطبانم ميخوانم(تو وبلاگ نمينويسمشون) که ميگويند:نميدانيم دقيقا چه بود ولی خيلی قشنگ بود اره خيلی! دوستت دارم از کار افتاده است انگار پس...دلبسته ات گشته ام با ننوشتن مگذار تا سرگردانت هم شوم!