شام تو هم تلخ است و خوابت و نوشته ات ؟

        همه چیز تلخ شده . مزه ی کرفس ، نارنگی . حتی چایی تاز دم با یک خرمای رسیده. همه چیز تلخ شده. نوشتن. نوشتن برای « تو» .     تو که می دانم « او » نیستی. تو که وقتی میدانم « او»  ی نازنینم نیستی چرا باز می نویسم. چرا نوشتنم را تلخ می کنی غریبه ؟

       مثل همیشه  ، کلمه ها هجوم آورده اند.  برای نوشتن قصه ام. خودم خواسته ام.  صدایشان کرده ام. مثل کرفس که در سوپ امشب ریخته ام. مثل نارنگی پوست کنده توی بشقاب چینی که گل کرده. اما امشب آنطرف میز شام هیچکس نیست. نه اینکه بخواهد بیاید و نیاید. او هیچوقت نمی آید. و شامش همیشه سرد توی سطل آشغال ریخته می شود. فرقش اینست که امشب  فکرش هم نیامده. یعنی خودم خواسته ام که نیاید.

 پاییز امسال چقدر از همیشه سردتر شده . کسی پتوی اضافی ندارد ؟

        

اما  اینکه امشب او نیامده و به افتخار هیچکس  باز اینهمه کلمه  ، فعل ، اسم ، صفت ، قید ، نقطه ، علامت سوال  روی کاغذ م ریخته ام .  یعنی چه ؟وقتی   آنطرف خواندنم  هیچکس نیست. کس ام نیست. او که  اگر من را  نخواند ، انگار  هیچکس نخوانده.  باید گوری بکنم. هر صبح . برای نوشته های هر شب قبل. برای نوشتنی که او نمی خواند.  باید کرفس ها و نارنگی های تلخ را هم هرچه زودتر بدهم سوپور ببرد. نباید هیچ اثری از شب ، کلمه و تلخی  توی بشقاب و روی صفحه  سفید بچسبد.  شاید صبح که شود باز هم فکر کنم قادرم با شبهایم  کنار بیایم. شاید.

 

       من به این فضای سرد شما عادت ندارم. به آدمهایی که فقط اسمشان را می دانم.من در گرمی یک لانه متولد شده ام. لا بلای شاخه های باریک چوب . و پرهای نرمی که  « او »  از دشت به لانه ام می آورد. من را مداوم در آنها می پیچید تا سر ما نخورم. خودم خواستم که برهنه شوم. بی پر شوم.  فکر کردم  هر موقع باران می آید ، بهار می شود. حالا چند روز است که باران می آید. چرا  پاییز امسال اینقدر سرد شده ؟ گرسنه ام. او غذا هم می آورد. کرفس و نارنگی. کرفس را از مزرعه ده بالا می دزدید و نارنگی را ازدرخت های باغ پایین شکار می کرد.  شکار چی بود و دزد. برای همین توانست قلب من را هم شکار کند و هم بدزدد . دیر به دیر می آمد. اما نمی گذاشت از گرسنگی بمیرم. چند شب است که در لانه ام نیستم. قبلا هم گم شده بودم اما گم شده ی ماجرا ، خودم بودم.  اینبار لانه ام را گم کرده ام . او را هم.

 و آنطرف میز شام هیچکس ننشسته .

و آنطرف نوشتنم  هیچ نگاه روشنی از او .

 

 

/ 6 نظر / 9 بازدید
يک ايرانی در آمريکا

خيلی عالی بود. رفت توی favorite folder من.

سعيد عالمی

تا حالا کجا بودی گرامی. حسرت می خورم که کاش جای تو بودم يا آن که دلتنگش هستی. يا حتی آن سوژور که به در خانه ات می آيد. برايم ميل بزن. آدرسم را داده ام. کی گفته ما غريبه ايم.

محمد رضا

سلام ... خيلی ممنون از اينکه به من لطف داشتی و اومدی به خونم (وبلاگم منظورمه) ... ببين من اکثر نوشته هاتونو بجز اين دو تای آخری رو خوندم ... اون مطلب که گفته بودی هر کی مياد وبلاگ نويش ميشه ... يا آخر خط رسيده يا اول خطه ... من ميخواستم بگم که اان فکر ميکنم با شروع وبلاگ نويسی (سه سال پیش) ... واقعا از هممممـــــه نظر اول خط بودم ... اما الان از مقایسه نوشته هام ميشه فهميد که يه پيشرفت کوچيکی حداقل تو بيان منظورم به مخاطب داشتم ... از نظر اون يکی مسئله (لاو و این حرفا) هم الان فکر ميکنم که تا آخر خط رفتم و اومدم ... الانم که توی وبلاگم مينويسم توی يک عالم خلصه شايد هستم به نوعی که هيچی از دردم نميگم ... ميدونی چون من هم خوابم تلخه هم شب و روزم خوشحال ميشم يه همفکری با هم بزنيم ... متنت هم زيبا بود موفق باشی و هميشه پايدار

احمد

بیشتر بنویس. دلم می خواست آنطرف میز شام نشسته بودم. با سیکاری روشن و دودی تلخ. خیلی خوب می نویسی. اگر قصه هایت را هم بذاری بهتر می شود. خواننده ات می مانم.

فائزه

سلام عزيزم مرسی که بهم لطف داری.چه خوب شد خبرم کردی وگرنه مطلب به ای زيبايی رو از دست ميدادم.لينکت کردم خانومی.لطيف مينويسی.تا بعد گلم