خود خود نوروزم

     من با درخت ها می خوابم. برگ می دهم. میوه و انار. من در خاک می میرم. اما نه مثل  امین ، علی و مریم.  ریشه های گردو هایم تصمیم می گیرد دیگر در خاک نمکد. آب از پستان باغ.   دیشب که بارید ، خواب بودید که خمیازه کشیدم ، جای تک تک توت هایم را روی شاخه نشانه گذاشتم ، تصمیم گرفتم چقدر شیرین باشم ،  روی سر کدام "رهگذر"  سایه بیندازم ،  کنار کدام رود  همسایه پونه شوم.

      بهار من سال ندارد ، روز یا تقویم.  بیشتر صدایی است که با رقص و خنده و بارون به سراغم می آید.  موسیقی ، سفره ی سین  آغاز فصل من است. 

      امروز که بیدارم یاکریم ام که بال می زنم ، کبوتر  که کوکو می کند ،کلاغِ بالای سرو دیده بان . من امروز جفت ماده ی تمام سگ های ولگرد بیرون از شهرم ، یال باد خورده اسب  وحشی دشتی پنهان.  امروز خدایی هستم که صورتش را از زمین به سمت سیاهچاله ی نیستی برگردانده ، گریه می کند بر هاشور سیاهی که روی رنگ آبی و سبز و صورتی و زرد جهانش   نقاب کشیده.

      من امروز با همین پایی که  دیگر ندارم و دستی که به گرمی دستی داده نشده ، می چرخم ، بالا می روم ،  سقوط می کنم و باز بلند می شوم . امروز فاصله ی هوای شسته ی پنجره تا قله ی برفی کوه های دیدنی  آن دورم. 

      سَرم از روی سینه ام به هر طرف فرار می کند ، دستهایم از سینه ام می بُرد. تکه تکه می شوم ، به هر طرف پراکنده.   دانه دانه می شوم ، گندم ، عدس ، شاه دانه . زمین سبدم شده تویش جوانه زده ام . قد می کشم.  سبزه می شوم و سیب و سمنو.   اشک می ریزم ، ترک لبهایم  نم گرفته ، خنده  تخم گذاشته.

      من امروز مرغم ، آهویم و آسمانم و سنگ ام. سکوتم و حرفم و فردایم.  زمین ام و زمین ، من است.  سال من تمام شده ،  شده ام لحظه ، آن ، ذره. ثانیه. سبک ، بی بار. پرتاب شده ام به ابد.  من امروز خود خود فردا هستم.  عیدم.  تحویلم.  بهارم.

/ 7 نظر / 53 بازدید
Filtershekans

سلام. وبلاگ زيبايي داري. خوشحال ميشم به منم سر بزني!

کیمیا

نگاه تون به بهار زیبا بود...من هم با دست هایی که به گرمی فشار داده نشده این ها را برایتان می نویسم....

آرزو

خانوم ثابتي گرانقدرم...

مستان

سلام عزیز چقدر دلتنگ واژه هایت بودم بنویس سرت خوش باد...

مستان

سلام عزیز چقدر دلتنگ واژه هایت بودم بنویس سرت خوش باد...

مستان

سلام عزیز چقدر دلتنگ واژه هایت بودم بنویس سرت خوش باد...

دروغگوى خوش‌حافظه‌ى خدانيامرز

آه ثابتى. آه ثابتى، آه ثابتى همه‌ى ما