مردادتر از اسفند

 

           این روزها را طولانی کن.تو که داری من را از گردنه های سخت می گذرانی عزیزم، محبوبم. آفتاب این روز ها بسیار است امااین توییکه آتشممیزنی از بناگوش و گردن تا این پایینتر ِ قشنگ  شانه ام.  گدازه  بر سرم می ریزی تو  که می خواهی بکشانی ام به آن قله .  سفر ِ قبل رفتن. از بودن ات تب کرده ام و تو انگار تمام آب های سرد دنیا را بی استفاده کرده ای. پاشویه ام کن پرستار ،من از زخم تو زمین گیر می شوم. تو کجای منی که نادیده گرفته بودمت دوست. می خواهی این روز های آخر با تو بودن را ماندنی کنیم؟ از اولین بازی هایی که نکردی شروع کنم. سوار  چرخ و فلکی که در هوا بادبادک می شد ،تا آن مادیاندلخواه جوان رویا و بعد قایقی که پیاده کند ات در ساحل جزیره ای که به کنار آتش روشن اش مرد قصه گوی پیر بخاطر چشم در چشم تو، سالهاست قصه می گوید. می خواهم شروع ات کنم نازنین قبل از آنکه تمام ام کنی نازنین . اینگاه که میگویی دلت می خواهد در آغوش کسی که دوستت دارد اندازه شوی تا آنگاه که می خواهی با چمدانی پر از یک چتر و یک زیر انداز به خاکی بروی که شیروانی خانه ات را زیر باران همیشه خیس شود . دوست داری کمی من نباشم ، تو  باشی؟

          داری از من بالا می روی . از شکم به قلب و حالا که داری از صخره ی سخت شانه ام می گذری و به گوش هایم رسیده ای.پس چرا اینقدر ساکتی . صدای تو را می شنوم. قرمز است و بوی خوبی دارد. چرا نمی گویی آخ. این طور کند و سنگین راه رفتن ات در من سخت است محبوبم. نا امیدم نکن زن. ترک ام نکن که من هنوز کلمه ای برای خداحافظی با تو بلد نیستم. شعرهایت را برایم بگذار دخترکم و قصه ی های بلندت را مادرم که من در میانه ی تو معشوقی نباشم سرگردان عاشقی که هرگز نیافت.

 

/ 24 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نمایش

حالا دوجان در آستانه ی جدایی از هم ( تجرید در گذشته و یکی شدن در حال) ولی با هم به معاشقه می نشینند ( از گردنه های سخت می گذرانی ام..... از شکم تا قلب ..... تا پایین تر قشنگ سینه ام). می طلبد که نویسنده جزء به جزء این زن را در متنی بسیط و قصه ای بلند و در تعامل با دنیای بیرون بپروراند تا از آن خاطره کاراکتری ماندگار در ذهن باقی بگذارد.

به لیمو

ترکم نکن که هجای وازه خداحافظی را فراموش کرده ام...

مهربانو

با خوندنت ميترسم اين روزها نازنينم .. تاريخ نوشته ترسم را كم ميكند [گل][گل]

مانی

یه جاهای این متن رو دوست داشتم. واگویه‌های یه حس عجیب، ترس از عاشق شدن و گم شدن بود انگار. --- قسمت دوم رو گذاشتم!

سحر(سیندرلا)

چقدر جالب بود...هر خطش یه احساس خاس می ده به آدم..به منم سر بزن دوست داشتی[گل]

نرگس..

این طور که دست دخترکت را در دستت می گیری، جای همه احساس پر از سکوت مادر کلمه میریزی، آوا می شوی..باران نیز می شوی به روی گونه ام...بانو با گوشه زبانم طعم بودنت را که راهی درونم می کنم، تابستانم به هیچ وزشی به هیچ نسیمی،خنکی هوای پس از بارندگی را دارد.. با او که باشی مرداد من نیز رنگ و رونقی دارد..نازنین جان

ثابتی

نرگس جان کدوم دخترک؟[لبخند]

تاتوره

وااای عالی بود [ماچ]

انا

نوشته های موزون و فاخرت اشکارا من را به حسادت وا میدارد درست مانند نگاه عابر پیاده ای در گرمای تابستان به خنکای تیره ی ماشینی اخرین مدل در پس شیشه های دو دی اش راستش دلم میخواست تحت تعلیم و راهنمائیت ذره ذره مینوشتم و قصه هایم را از این غم زدگی کشدا رو سطح پائین نجات میدادم

...

[بغل]...