پاسيو

   

   

              امیدک من.  یادت می یاد. اسمش را برام نوشتی. کسی که شبیه من می نوشت. و تو فکر کردی من گم شده ی توام. روی اسمش رفتم. انگشتهام نمی دونست داره  من رو کجا می بره. و برد. خودم بودم. عکس گم شده ام. فقط این یکی همیشه یادم می یاد. این لباس و این شب و این خواب. اگه بهت بگم تا چند روز به این دختر زل زدم و به این آهنگ گوش دادم باورت می شه. آنقدر که دیگه نمی تونم با این آهنگ قصه ننویسم و مدام نگم :

 " تو مرا به چه دالان روشنی بردی امشب."

امیدک می خواهی همه را ببریم به زیر این نور زرد. برای جواب این سوال که به چه گناهی زنده به گورم کردید.

http://eshgvamargh.persianblog.ir/1385_5_eshgvamargh_archive.html

   

http://eshgvamargh.persianblog.ir/

پیراهنم یادم است و موهای قشنگم. فقط گوشهایم سوراخ نبود. چون قرار نبود هیچوقت در ضیافتی شرکت کنم که تاجی بر سر داشته باشم.

 امیدکم چقدر بعد آن شب برای هم لالایی خواندیم. آنقدر که هر چه نازنین در ما مرده آروم بگیره. اما می بینی.او همیشه بیداره. با چشم های باز کشته شد.

می پرسه. همیشه. با صدای کوتاه. توی گوشم. " قصه اینقدر ارزش داره که تو بخاطرش دوباره منو بکشی."

امید بخواه بارون بیاد . یک جایی برو  بنویس بارون. پاییز. من هنوز چیزی ننوشته ام که خورشید از هرمش اینقدر گرم شده. تو که می دونی او توی برف زنده بگور شد. و بعد که دو باره  " دیگری " را توی برف گم کردم.  من همه چیز را توی سرما گم می کنم. کلمه هم  وقتی به سراغم می آید که سردم باشد.  آتشی درست کنم و چایی داغی مزه مزه کنم.  صدا کنم : " نازنین ن ن ن ن ن ن ن ".

 از گور بلند شود. دو نگین فیروزه بی قاب آویزان گوشش کند. هر دو گوشش .

امیدکم این دالان راه درازی است امشب . دنبالم بیا. نازنین از نا "امیدی " وحشت می کنه....

/ 49 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسترن

سوسن جعفری؟؟؟!!!!!!! نازنين يا ثابتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! اميد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! به قول سوسن لطفا اين اميد رو کلهم کپی پيست کن تو فولدر زندگی من

تاتوره

سلام دوست من چه قدر عقب افتادم....خوب باشی

محسن

برای پنجمين بار اين متن را خواندم. اعتراف می کنم هرگز اينجا زبانم به کامنت باز نمی شود شايد به خاطر اينکه سخت قابل تشخيص است تمايز بين حقيقت و رويا. یا اینکه هنوز نمی دانم تخيلات خانم ثابتی از کجا شروع ميشود و از کجا وارد حقيقت ميشود.

مستان

سلام لذت بردم اگه به کوير دلم سر بزنيد ممنون ميشم.

اميد

کسی بی اجازه از من کپی نگيره لطفا

فائزه

سلام ثابتی جونم..... اول بگم مثل هميشه قشنگ بود.. واقعا خوندمش ...فکر نکنی برای خالی نبودن عريضه گفتم!!!!!!!!!!!! خيلی اين روزا دلم گرفته...گفتم بيام پيش کسی که ميگه تو اين اينترنت غريب براش اولين آشنا بودم!!!!!!!!!!!!!! بيا زود بهم سر بزن ...چون آپ کردم...شايد وبلاگمو پاک کردم شايد اين آخرين آپم باشه!!! نميدونم سر دو راهی ام! ميبينی چه همه علامت تعجب.... تعجب نکن چون خودمم از کار های خودم هنوز در عجبم..... درسام وحشتناکه...... از خدا ميخوام بهم صبر بده تو هم برای من دعا کن..... اگه هنوزم يه گل تو قلبتم..... پيروز باشی عزيز مهربون و نازم

ستاره

سلام نوشتهاتو جیلی دوست دارم چالبن موفق باشی عزیزم

ستاره

راستی تعجب نکن دوست دارم همه کلمه هارو اشتبا بگم جدیدا بهم سرایت شده مظاوب خودت باش

ط

هنوز زنده‌ام اگر چه تفاوتی‌م با مرده نيست هنوز زنده‌ام. بخواه مال تو باشم چه قدر خواندنش لذت دارد چه قدر از من دور است چه قدر دير است ديگر