این متن را دوباره می نویسم. همه چیز درست سر جایش.

 

         گاهی کیف دستی ام را می تکانم از شلختگی و سنگینی روز، تا شانه ام سبک شود موقع ِ راه رفتن ِ پیاده ی فردا. روی شاخه ی نخل ِِ قالی پر می شود از خرده ریز نان و بسته های آلوچه ی ترش و تراشه های مداد. دستمال دوباره ای خشک از نم عطسه ی بی وقت وُ لاشه ی تقویم امسال، که کنار هیچ روز اش علامت خوش خبری نخورده. گاهی که کم نیست هم، ورق پاره ای می افتد مچاله، با عدد های کز کرده زیر علامت تیک صندوق دار فروشگاه شهرو.ند که کنارش ردیف دراز ِ عدد های شماره ی باطله ی تماس کسی است که نمی خواهم هرگز به خاطر بسپرم اش.

     گاهی خط خطی های ورقِ افتاده روی قالیچه ، خیلی خیلی چرک است از جمله هایی که از همه جا پاک اش  کرده ام وُ اما، دور نینداختن نسخه ی چاپی اش نمی گذارد حال خوبم دوباره برگردد.  این میانه، روی این ساقه های نخل قهوه ای و خردلی، همیشه بزمجه ای می چرد که زنِ گبه باف،  یادش رفته زیر پستان مادری سیرش کند. یک بند بع بع اش توی گوش ام است که شیر می خواهد وُ این همان گاهی است که من هم آنقدر گرسنه می شوم که هوس گودی سینه ی تو را می کنم و برای بوی گندم نان تازه ات، پوزه به تنور تن ات می مالم. 

      و گاهی که امشب است گاهی ، دلم تنگ آن سلامی است که تو می کردی ناگهان ازآن دریچه ی همیشه که داده ام ببندنداش به دست ِ همان زنِِ قالی باف ، که گوشه ی هر چیزی  که می بافد می نویسد "منیر".

        امشب که مثل برف همه جا سفید شده ای، رد پای گذشتن ات را می پایم که شده ای عینهو غولی فرو آمده از پنجره ها،  که با سلام تو همه جا می شود  شبیه اتاق وُ نخل وُ  بزمجه وُ آغازی آشنا.

       باید برای سبکی فردا،  دل بتکانم از تو . از خرده ریز سلام. دریچه ، از این شب، از بقیه ی راه. 

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهر

.. .. .. برای خوابیدن سری به سال نامه ی درویش ( نکند در پیش ؟) بزن!

انا

محتویات کیف من درست عین زندگیم شلوغ و درهم است اما با یک نگاه میتوان به علائقم پی برد کیف لوازم ارایش هرگز جدا نشدنی ام یک کتاب نازک.. دفترچه ی یاد داشتم که شبیه یک انجیل قدیمی کوچک است و متاسفانه پر از درد های ریزو سخت در قالب جمله های دراز که که با کاما کششش داده ام . بسته های قرص استامینوفن کدئین برای سر دردهای همیشگی ام تنها عکسی که از او دارم در یک روزنامه ی قدیمی .. پوست قرمز کیت کت که همیشه به بهانه ی پائین امدن قند خون ودر واقع برای خوشمزه کردن زندگی میخورم خلاصه عالم غریبیست تمیز کردنش مدتها طول میکشد . و حاصل این پاکسازی یک کیسه فریزر کاغذ پاره هزار تومن سکه یپول خرد بیست سی عدد دویست تومانیو صد تومانی لهیده و پاره است

مزدک موسوی

او می آید... پرده و پر بگشایید سلام به روزم و منظر نظرات شما دوست گرامی برفراز بمانید

احد

نمیشه دلتو بتکونی و خالیش کنی...خودتم خوب میدونی

مرد خاکستری

یادداشت با توضیح شما تصحیح شد. دیرکرد آن بخاطر مشغله کاری بود که سری نزده بودم و نه هیچ علت دیگری.

ماندانا ابری

درود همیشه از خوندن نکات ریزی که فقط بعضی ها می بینند و فقط بعضی از آن بعضی ها آن را می نویسند لذت می برم ... مثل : من هم آنقدر گرسنه می شوم که هوس گودی سینه ی تو را می کنم و برای بوی گندم نان تازه ات، پوزه به تنور تن ات می مالم. ممنونم از حضورتون و لطف همیشگی تان .[لبخند] شرمنده کردید منو ...

sنسرین هاشمی فر

با سلام دوست گرامی خیلی زیبا بود با خواندنش همراهت امدم تا انتهای صمیمیت . کامروا باشی.[گل][گل][گل]

آرتاوریژ

هههههههمممممممممم آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

حمید تقی آبادی

به بی …سمت بروم از دو جهت... نیستی که دستم باز شود به پهلوهات سلام عزیز.با یک شعر به روزم. سر بزنید