مو ها یت

           می خواهم نباشی که این روز باز غروب شود.خیابان خلوت و خانه و خودم. چهار دیواری ام دوباره پناه ، همان سفره همیشگی پهن . ساکت شو. نباش.

         یک تنگ آب سرد . یک تکه نان. رویش یک مغر گردو. توجه کن ،  چه می گویم!  سه بار گفتم  "یک" .   شریکم نباش . به ادای نذر نبودنت افطار می کنم .

        اولین لقمه را می نویسم.  گوشه ی " کلمه "  را می کن ام.  موشی به جان خوردنم  افتاده.  (میم )  و   ( ه  )   را  جدا کنم ؟ نه بهتر است از گوشه سرراستش شروع شود. ( کاف ) و  ( لام  ) .  

ک ( ی)   کوچک  کف دستم ورز می خورد.  درازش می کنم . گرد اش نمی کنم .

           اگر این نذر باز هم ادا نشود تو آنطرف سفره بوده ای و می خواستی از یک سمت  ( تو ) شروع کنم .  من ، مثل همیشه موهایت را ترجیح می دادم تا برسم به لاله نرم گوش طرف راستت. 

 می بینی!!!  " ک "  کف دستم معطل مانده ؟معطل. از دو سطر و نیم اضافی یه  فکر بودنت می گذرم . گرسنه ام. این روزه  از سحر صبح  امروز که نیت نشده.  خورشید بعد نیت نبوده . سالها نبوده .  تاریک . تا که صبح شد و هنوز به یک دقیقه نرسیده غروب.   کسی گفت :

" وقتی غروب می شود افطار کن ".

   ک___________________________________    را می کشم بلند و طولانی به اندازه  روزهای دردی که کشیده ام.  لام را به تهش می چسبانم . لال می شود و گنگ .

 تو که  نباشی چه فرق می کند  ( ک ) به چه حرفی برسد.  " گردو " یم  مزه ی تابستان می دهد و  بوی کلاغ.  می خواهد  لقمه ام  را گرد  کند.  حلقه اش کند.  کلمه ی حلقه را دوست دارد.  دوست دارد  تصور کند  وقت چیدنش تو بالای درخت بوده ای. من کنار دیوار باغ . دامنم را زیر شاخه ی پای تو پهن کرده ام .  تکانش داده ای. گردو  توی دامنم افتاده . پایین آمده ای . دستهایت  برای کندن پوستش سیاه شده. سیاه مثل سالهایی که نبوده ای.

گرسنه ام. کسی می گوید:

 " خورشید که نباشد افطار کن ."

     کاف و لام  ( بلند )  را می بلعم . دومین کلمه را می نویسم . (گردو )یش به ته گلویم نرسیده آتشم می زند. سومی. چهارمی . پنجمی ....     آب . آب. آب. آ  آ   آ      آ      آ      ب     ب      ب

 

/ 53 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمو جواد

سلام ابتدا تشکر ميکنم از اينکه به من سر زديد و اظهار لطف نموديد هرچند از مدتهاست که نوشته هايتان را در وبلاگ يکی از دوستانتان (خانم نسترن رها) ميبينم ولی اين اولين بار است که به وبلاگتان سر ميزنم چون تا الان نميدانستم وبلاگ داريد . نوشته اتان را خواندم دو باره خواندم و باز نيز ميخوانم زيباست هر چند معتقدم که: در زمانه ای که نشخوار کنندگان کلام بسيار شده اند و گویندگان بدون بضاعت علمی توسن کلام را میتازند سکوت تنها حربه متکلمان انديشمند است به هرحال از آشنائی با شما خرسند شدم موفق باشيد

فرزانه

نمی دونم چی بنویسم که نفی من نباشه‌ ! روزهای سختی ست . تمام تلاشم رو به کار گرفتم. شاید ان نقطه نقطه ای باشه که بشه اعتراف کرد کم اوردم. اما نه. کم نمی آرم. مطلب تون جالب بود. بازی با کلمات. شاید هم زندگی با حروف! چیزی که در جمع معنا آفرینه و ........

رقاصه

چند خطی را که خوانده ام را باز می خوانی؟! باز گشته ام!

مینو نصرت

دنیای جذابی دارید و فضای قصه هاتون متفاوت / دارن انگار قصه هامو بالا میکشن / که هر کسی در بساط مختصری بنام زندگی قطعا شعر و قصه و هر ازگاهی طویل تر از آنها رمانی برای نوشتن دارد/ نوشته هائیکه پا به پا رد آدمش را دارند / تا.......

لیلا

ثابتی عزیزم مثل همیشه تو هپروت بردیم تو باتو وحال بی تو...

نجواگر

درود. وب لاگ تان قشنگ است و به اين راحتی ه ا نمي شود نظر داد. نجوايم طلب ن ق د دلخراشتان را می کند . با احترام. بدرود.

ابوالفضل حسنی

سلام خانم ثابتی...از زمانی که این جر یانات ادبی از طریق این امکان راه خودش را باز کرد همه ی ما دوستان خوبی برای پیدا کردیم و دوستهای خوبی برای همدیگر شدیم ....و شاید دیگران هم مثل من با خیلی از دوستان مجازی الان تبدیل به دوستان حقیقی و خا نوادگی شده اند برای گفتگو و مراوده ی بیشتر ....اما من نمی دانم چرا تا کنون مو فق به بر قراری ار تباط با خانم ثابتی با حرف و گپ مفصل تر نشده ام شاید کو تاهی از من است .....در هر صورت این دوست نازنین من یکی از ادمهای است که روی شعر من تا ثیر داشته ....راستی خانم ثابتی یادت هست امدی سرم داد زدی که این متن یک منی مال است اون یک شوک بود یادته دوست خوبه من!؟

ادامه

می رسم استارا مثل زنی دور می شود.....منتظرم دوست عزیزم

ابوالفضل حسنی

چشم توی چشم هم سا کت یکی فراری شاید یکی قواد توی رفت و امد مه در جمعه بازار تنکابن ........ ........منتظرم دوست خوبم